Batman: Az első 70 év

Lucius Fox, a Wayne vállalat vezérigazgatója

Első színrelépése: 1979 Batman #307
Megalkotói: Len Wein és John Calnan

A Morton Üzleti Iskola summa cum laude végzett hallgatója, Lucius Fox különleges karakter, ugyanis legfőképp nem Batman, sokkal inkább Bruce Wayne segítője. Ez abból is adódik, hogy első találkozásakor a Sötét lovag civil énje mentette ki a pácból egy párizsi kiruccanás során, még mielőtt Bruce Batmanné vált volna. A két férfi hamar összebarátkozott, és miután Bruce visszatért Gothambe, meghívta Luciust, hogy segítsen neki újraindítani azt a jótékonysági alapítványt, melyet apja irányított halála előtt. Mivel Bruce-nak egyre kevesebb ideje maradt üzleti ügyeire, és mivel teljeséggel megbízott az addigra a pénzügyek terén sokat bizonyított Luciusban, a Wayne vállalatnál alkalmazta, majd szabad kezet adva neki, megtette vezérigazgatónak. Fox többször mentette meg a vállalatot a teljes csődtől, és ezért Bruce igen hálás neki. Jól példázza, hogy mikor Bedlam báró elrabolta barátját, Batman külön csapatot toborzott a megmentésére, mely végül a Kívülállók alakulatává nőtte ki magát (1983, Batman and the Outsiders #1).

Lucius Fox több animációs Batman sorozatban is feltűnt, a klasszikus „Animated Series”-től kezdve a „Batman Beyondon” át egészen a tavalyi, a „Nolan-univerzumban” (tehát a „Batman: Kezdődik!” és a „Sötét Lovag” kontinuitásában) játszódó „Gotham Lovagjá”-ig. Legjelentősebb mozgóképes megelevenedéséért azonban az őt alakító Morgan Freeman a felelős. A képregénnyel ellentétben Fox Batmannek nyújt inkább segítséget, mivel hamar rájön titkos alteregójára, hiszen Bruce nem is titkolja előle, miután megtudta, Lucius és az apja barátok voltak. Fox-t az új vezérkar a le nem gyártott hadi prototípusok archív osztályára száműzte, ám ez nagy segítség Batman számára, hiszen Fox közreműködésével készíti el öltözékét, kapja meg fegyvereit és ő bocsájtja részére a batmobilt is. A „Sötét Lovagban” Fox etikátlannak érzi a módszert, melyben Batman segítségét kéri, hogy Jokert kézre keríthessék, és lemondását is kész volna benyújtani, ám erre végül nem lesz szükség, hiszen akárcsak a képregényben, Bruce itt is megbecsüli barátját, és mindent megtesz, hogy támogatását továbbra is magáénak tudja.

Dr. Leslie Thompkins, Bruce barátja, Batman ellensége

Első színrelépése: 1976, Detective Comics #457
Megalkotói: Denny O’ Neil és Dick Giordano

Leslie Thompkins nagyon fontos szereplő Bruce életében, mivel ő azon kevesek egyike, aki összeköti őt rég elvesztett szüleivel. Thompkins, akárcsak Bruce apja, orvos. Miután a Wayne házaspár meghalt, mivel a barátjuk volt, Leslie Alfred mellett igyekezett gondoskodni Bruce-ról, részt venni nevelésében, útjának egyengetésében. Miután megtudta, hogy Batman és Bruce ugyanaz a személy, számos konfliktusa volt hősünkkel. Önmagát hibáztatta, amiért Bruce ezt az erőszakos és sötét életet választotta. Leslie kifejezetten ellenezte, hogy a denevércsalád fiatal, szinte gyermek tagjai is vásárra viszik a bőrüket azért a célért, melyben Batman hisz, ezért úgy érezte, súlyosan meg kell leckéztetnie Bruce-t, hogy jobb belátásra bírja. Miután Stephanie Brown, vagyis a Találat súlyosan megsérült a „War Games” eseményei alatt (2005) Leslie vette kezelésbe, ám a lány meghalt. Batman rájön, hogy szeretett barátja nem látta el rendesen aStephanie-t, hogy halála ráébressze, felelősséggel tartozik ezekért a fiatalokért. Bruce követi Leslie-t Afrikába, közönséges gyilkosnak nevezi, és megfenyegeti, hogy ne térjen vissza az Államokba. A „Robin” 147. részéből azonban kiderül, Találat halálát csak megrendezték, így Bruce megbocsájtott barátjának, aki visszatért Gothambe és klinikát nyitott a drogproblémákkal küzdők segítésére. Bár azóta is nehezen békél meg Batman törvényen kívüli módszereivel, sikerült elérnie, hogy Batman nagyobb odafigyeléssel vezesse ifjú tanítványait.

Vadásznő, Batman sosem volt lánya

Első színrelépése: DC Super-Stars #17 (mint Helena Bertinelli: 1989 Huntress #1)
Megalkotói: Paul Levitz és Joe Staton (mint Helena Bertinelli: Joe Cavalieri és Joe Staton)

A Föld-2-ről, vagyis a miénkkel párhuzamosan létező univerzumból származó szereplő Bruce Wayne és Selina Kyle, vagyis a Macskanő lánya. Helenának boldog gyermekkora volt a Wayne kastályban, szerető, gazdag szüleitől mindent megkapott, Dick személyében szerető bátyra talált, míg Alfredet nagyapjaként tisztelte. Apjától és anyjától is rengeteg tudást elsajátított, már ami a harcművészetet és az akrobatikát illeti. Nem sokkal azután, hogy Helena meg tudta, édesapja a Sötét lovag, Selinát megfenyegették, és egy küldetés teljesítésére kényszerítették, melyben életét vesztette. Helena bosszút esküdött anyjáért, szülei jelmezeit mintázva megalkotta saját hős alteregóját, melyet Vadásznőnek nevezett, és miután revánsot vett Selináért, tovább folytatta bűnüldözői tevékenységét. Apja halála után elköltözött a Wayne kastélyból, és szuperhősök társaságát kereste. Harcolt az Amerikai Igazság Szövetsége és az Infinity Inc. Oldalán is. Vadásznő volt a Föld-1-re legtöbbet látogató karakter, mivel az ottani Bruce-ban (aki természetesen a mi világunkban nem rokona) elveszett édesapját látta. Az egész denevérfamíliával először harcostársi, majd jóbaráti, később igazi családi viszont alakított ki, Bruce-t következetesen a bácsikájának szólította. A Föld-1-en, ahol Macskanő bűnöző volt, többször kénytelen volt szembenézni Selinával, akire – érthető módon – anyjaként tekintett. Ám az, hogy az evilági Macskanő teljesen más ember, mint az emlékeiben élő édesanyja, súlyosan megviselte Helenát, és bár többször harcolnia kellett ellene, reménykedett, hogy Selina egyszer jó útra tér.
A „Crisis on Infinite Earth” esemény során – mint sokan mások -, ő is életét veszti, ám a tíz évvel későbbi „Infinite Crisis” (2005-2006) során, mikor a Multiverzumot visszaállították, ő is visszatért, és tevékenységét ott folytatta, ahol halála előtt abbahagyni kényszerült. A Batman képregényekben Vadásznő ezen verziója a továbbiakban nem játszott meghatározó szerepet, bár a TV-ben többször is feltűnt a népszerű karakter. Elsőként a ’79-es „Legends of Super Heroes” (Barbara Joyce), majd 2002-es, hamar megszűntetett „Birds of Play” akciósorozatban szerepelt, utóbbinak a főszereplője volt.

Néhány évvel halála után, Vadásznőt is újraálmodták, mint egy gothami maffiacsalád ifjú sarját. A klánok rivalizálásának áldozatává lett hatéves kislányt elrabolják és megerőszakolják. Miután megmenekül, szülei egy bentlakásos iskolába küldik, ahol egészen tizenkilenc éves koráig küszködik a tragédia okozta lelki sérülésekkel. Hogy véget vessen a két család háborújának, felveszi a Vadásznő álnevet, és álruhában számol le a bűnösökkel. Nem sokkal ezután az Igazság Ligájának megbecsült tagja lesz, ám Batman kizárja a csapatból, miután meg kell akadályoznia, hogy a lány megölje egyik ellenfelét, Prometheust.
A 2000-ben megjelent „Huntress: Cry for Blood” minisorozatban Helena eredettörténetét némileg módosítják, és eme verzió szerint nem a Liga, hanem Éjszárnyon keresztül lép kapcsolatba a denevérfamíliával.
Az 1999-es „No Man’s Land” esemény során a magára hagyott Gothamben Batgirlnek – időnként pedig magának Batmannek – adva ki magát, szembeszállva Kétarccal igyekszik rendet tenni a káoszban. Miután Arsenal súlyosan megsérül, Vadásznő a Kívülállók tagja lesz, majd a Fekete Kanári és Orákulum mellé betársulva a Birds of Prey csapatban harcol. Kapcsolata Batmannel nem mondható felhőtlennek. Bruce nem ismeri el egyértelműen, mint a csapat tagját, mivel többször csalódott benne, szigorúan bánik vele, azt remélve, hogy a magas elvárások majd kihozzák Helenából a legjobbat. Folyamatos bizonyítási vágya azonban végzetes is lehet; ahogy ezt a „Hush” című történetben olvashattuk.

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16