Kapaszkodjatok meg, mert 2025-ben érkezik az év legnagyobb filmes, képregényes és cosplayer eseménye, a 4. Budapest Comic Con!
Ha Ti is imádjátok a képregényeket, a filmeket, a sorozatokat, szívesen bújtok jelmezbe vagy a gamingben is otthon mozogtok, akkor jobb ha feljegyzitek az időpontot és újra velünk tartotok!
Bemutatjuk a képregényalkotókat, akikkel találkozhattok az eseményen:
(a listát folyamatosan frissítjük…)
Chris Claremont
„My next guest needs no introduction…” mondaná David Letterman. Hiszen melyik képregényrajongó ne ismerné ezt az írólegendát, aki 16 éven keresztül (1975-1991) írta folyamatosan a Marvel mutánsainak vezérsorozatát, az X-ment, emellett több kapcsolódó címet indított, és számos ikonikus karaktert teremtett meg?
A szuperhősképregények egyik megkerülhetetlen alapvetése ez az időszak Claremont összetett történetvezetése és aprólékosan kidolgozott és felépített mély karakterkezelése miatt. A mutánsok fantasztikus kalandjaival mindig készen volt hétköznapi társadalmi problémákra is rávilágítani, reflektálni, amik közül sok a mai napig nem veszített aktualitásából.
Mit vigyél aláíratni: természetesen Ikszeket, minden mennyiségben. A Semices korszaktól kezdve napjainking rengeteg X-men jelent meg, és fog is még megjelenni a Conig. Pár kiadvnyt azért ajánlunk a teljesség igénye nélkül: a Képkocka kiadó első X-men kötete, mert azzal kezdődött minden… vagy ha úgy vesszük, a Rozsomák: Adósság és Becsülettel (ha nincse meg a 2007-es Fumaxos, a Hachette sorozatában is megjelent). A korszakot folytató, „Rejtélyes” előtaggal ellátott bármelyik Bubi Bolt X-men kötet mellett a Fantasztikus Négyes az X-men ellen, a Kitty Pryde és Rozsomák, valamint a Rozsomák – Mentsd meg a Tigrist! is remek választás. A Fumaxnál megjelent Mutánsok genezise kötetben pedig a Guiness-rekordtartó minden idők legnagyobb példányszámban eladott füzetét, az X-men #1-et is megtaláljátok!
Mike Carey
Mike Carey brit író és képregényalkotó, aki főként a fantasy és horror műfajban alkot. Legismertebb munkái közé tartozik a Lucifer képregénysorozat, ami a DC Comics Vertigo imprintje alatt jelent meg, és Neil Gaiman Sandman univerzumának egyik spin-offja. A Lucifer nagy kritikai és rajongói sikert aratott, ami egy TV-sorozatot is inspirált. Carey jelentős díjakat is elnyert munkáiért. A The Unwritten című képregénysorozatát, amit Peter Grossszal közösen alkotott, Eisner-díjra is jelölték, és több elismerést szerzett a fantasy műfajban. Emellett ismert regényíróként is, különösen a The Girl with All the Gifts (Kiéhezettek) című poszt-apokaliptikus regényéért, amiből filmadaptáció is készült. Mike Carey tehetségét nemcsak a képregényvilágban, hanem a film-és regényírás területén is elismerik.
A nagysikerű A Végtelenség kapuja folytatása és a Lucifer második deluxe kötete is megjelenik a Comic Conra.
Mit vigyél aláíratni: a Lucifer első vagy második kötete kézenfekvő választás, de a piros Marvel sorban megjelent Emberi Fáklya vagy a Mega Marvelben megjelent Messiáskomplexus is jó döntés. Regényei közül itthon megjelent a Kiéhezettek, a Fellside börtön és A Végtelenség kapuja is.
Dave McKean
Dave McKean brit képzőművész, illusztrátor és grafikus, akinek munkássága különösen ismert a képregények, albumok borítói és filmek területén. Stílusa egyedi, mivel ötvözi a festészetet, fotóművészetet, kollázst és digitális technikákat, ami különleges atmoszférát teremt alkotásaiban. Legismertebb munkái közé tartozik a Sandman képregénysorozat borítói, amelyeket Neil Gaimannel való együttműködésben készített. Mellette albumborítókat készített olyan előadóknak és zenekaroknak is, mint Tori Amos, Rolling Stones, Front Line Assembly, Alice Cooper és a Dream Theatre. Érdemei közé tartozik, hogy munkáival új szintre emelte a képregények vizuális világát, és meghatározó hatással volt a modern grafikus művészetre. Több rangos díjat is nyert, köztük a World Fantasy Award-ot, az Eisner Award-ot és a British Science Fiction Awardot. Emellett rendezőként is aktív, a 2005-ös Mirror Mask (Tükörálarc) című film is az ő nevéhez fűződik, amit Gaimannel közösen hozott létre. A Harry Potter és az Azkabani fogoly képi világa, többek között a Dementorok ábrázolása is neki köszönhető.
Mit vigyél aláíratni: ha van otthon bármilyen kiadású Sandman, azzal egész biztos nem hibázol. Ugyanez érvényes a Batman: Arkham Elmegyógyintézetre is természetesen, de ha megvan a Falomlás a Farkasok a falban, vagy a Coraline, akkor azokkal sem hibázhatsz!
Esad Ribic
Esad Ribić horvát képregényművész, aki világhírnevet szerzett a Marvel számára készített munkáival, különösen a Thor: A mennydörgés istene sorozattal és az Ezüst Utazó: Rekviem kötettel. Stílusa festményszerű, részletgazdag, erőteljes érzelmi mélységgel és epikus hangulattal ábrázolja a karaktereket és a történeteket, különösen a mitikus és kozmikus témákban. Pályafutását európai képregényekkel kezdte, mielőtt betört az amerikai piacra, ahol mára a műfaj egyik legelismertebb és legkeresettebb alkotójává vált. Munkáját széles körben elismerték, több Eisner-díj jelölést is kapott, és jelentős hatással volt a kortárs szuperhős képregények vizuális világára.
Mit vigyél aláíratni: nála sem kell nagyon tartani attól, hogy nem találtok a hazai kiadványok között dedikáltatnivalót. A már említett Ezüst Utazó: Rekviem és Thor: A mennydörgés istene (mindkét kötet) mellett ott van kapásból a Thor király és a Méltatlan Thor, vagy akár a mostohatesója, Loki. Munkájával találkozhattok még a az X-men: Az atom csatája 2., a Titkos Háborúk, az X-men: Az atom gyermekei, a II. Polgárháború kötetekben és az Újvilág X-men 13. füzetében is. Emellett ezeknek a kiadványoknak a borítóit is ő festette: X-O Manowar 1., Toxin, Mutánsvilág 2.
Az esemény Facebook oldala: facebook.com/events/1140203440350340/