Heti Marvel 08/08
Két X-címünk van a héten (persze az ultimate-et nem számolva), közülük az egyik egy sorozat utolsó része, de erről (Cable & Deadpool) majd később, részletesebben, a másik pedig a halva született Origins újabb epizódja. Emellett folytatódik Pókember vadonatúj napja (de minek?), Joss Whedon méltóztatott szállítani a Runawayst, a Bosszú Angyalai lerohanják Latvériát, és tiszteletét teszi az új vörös Hulk is. Mit mondjak, összességében nem egy erős hét… Wolverine Origins 22: Bár a Cable & Deadpoolnak sajnos vége, a szájmenéses zsoldos azért szerencsére nem tűnt el végleg, mindjárt itt van például a Wolverine Originsben, aminek kontár írója, Daniel Way, elvesztette az eszét. Nem tudom, Rozsomák sötét múltjának feltárásához mi köze van egy nagy, komikus csatának közte és Deadpool közt, de mivel ez a sztori keresztbe lenyeli a sorozat összes korábbi, röhejesen pocsék epizódját, őszintén nem is érdekel. Szórakoztató, vicces, ötletes, és cool az egész, és bár nem váltja meg a világot, ideje volt már, hogy Way felköhögjön valamit, ami ténylegesen olvasható. Igaz, ez nem egy Rozsomák, hanem egy Deadpool történet (amiben utóbbi féloldalanként komplett hülyét csinál előbbiből), de megint csak nem érdekel, a fő, hogy működik. Waynek talán ilyen sztorikat kellene írnia a sok, nagy múltfeltárós baromságai helyett.
Amazing Spider-Man 551: Ez így egyre problémásabb. A váltakozó író-rajzoló gárdának köszönhetően úgy néz ki, menetrendszerűen cserélik majd egymást Pókember ellenségei is. Slott behozta a képbe Mr. Negative-ot, Guggenheim Menace-t, most pedig előbbi melegít, utóbbi pihenőre megy, mert Gale-lel két hét múlva érkezik Freak. Továbbá, ebből úgy tűnik, hogy az írók „ki tud bénább szupergonosz-nevet kitalálni”-játékkal szórakoztatják egymást érdemi munka helyett, mert valamirevaló történet még most sincs. Pókember harcolgat kicsit, elpuffogtat pár szórakoztató beszólást, a rendőrség közben üldözi, és Jackpot az egyetlen, akiben rejlik valami potenciál a későbbiekre vonatkozóan, de lehet, hogy ezt is kár elkiabálni. Nem olyan rossz, mint a legutóbbi rész, de messze van attól, hogy ténylegesen jó legyen.
Hulk 2: Az ostoba első rész után ez bizonyos mértékű fejlődésként értékelhető, de Jeph Loeb még mindig nem győzött meg, hogy oda kell figyelni az új Hulk sorozatra. Az alapkoncepció az, hogy bár Banner a World War Hulk eseményei után, egy földalatti cellában élvezi a hadsereg vendégszeretetét, mégis felüti a fejét egy új Hulk, aki a változatosság kedvéért nem zöld, hanem vörös. Nagy ügy. Még mielőtt előhúzzák a kalapból a kék és a sárga Hulkot, remélem, valami értelme is lesz az egésznek, már azonkívül, hogy minden részben van egy harc, ami közepesen érdekes, viszont nem viszi a sztorit sehová.
Mighty Avengers 9: Bendis második Bosszú Angyalai sorozatának színvonala jóval ingadozóbb, mint az elsőé, és ez most éppen egy kevésbé jól sikerült rész. A hősök elmennek Latvériába, hogy lenyomják Doomot, van egy nagy, koncepciótlan harc, aztán a főgonosz, Vasember és a Sentry véletlenül eltűnnek Doom időgépében, hogy aztán a múltban bukkanjanak fel. Ennyi. Mindez összesen annyi dialógussal, amennyit más Bendis-sztorikban fél oldalon találunk. Nem teljesen értem, mi értelme ennek az elaprózott, összecsapott sztorinak, ami jövő hónapban már gyorsan be is fejeződik, hogy utána kezdődhessen a Secret Invasion. Felesleges és érdektelen az egész, ami azért fáj, mert egy Latvéria-inváziónak bizony sokkal hangsúlyosabbnak kellene lennie. De ez így csak ügyetlen helykitöltés a nagy crossover előtt – hacsak majd hozzá nem kapcsolják ahhoz (Doom szimbióta-készletének támadása Doom tudta nélkül?). De a színvonalán az sem fog emelni.
Runaways 29: Még mindig 1907-ben vagyunk, ahol hőseink belecsöppentek egy afféle szuper-bandaháborúba. Valószínűleg jobban érdekelne az egész, ha az egyes részek nem három-négyhavonta jelennének meg, de Whedontól ezt már megszokhattuk. Egyébként korrekt sztori, hangulatos, stílusos időutazós bolondozás remek grafikával, de kisebb malőrjeinek köszönhetően nem olyan jó, hogy megérjen ennyi várakozást részről részre. Kicsit lassan pörögnek az események (pedig az első két rész még igen feszes tempójú volt), a mellékszereplők nem különösebben érdekesek, a Yorkes-szülők pedig eddig szinte csak mutatóban vannak ott. A befejezést a Marvel március 12.-ére ígéri. Erősen meglepődnék, ha Whedon tartaná magát a határidőhöz.