Ultimate Universe News #59

ÚJ MEGJELENÉS

Jaj. Próbáltam húzni, ameddig csak lehetett, de most már muszáj rávennem magam. Majdnem egy hónap telt el a 4. szám megjelenése óta, és én vártam, és vártam, és vártam, hátha visszatekintve hosszabb idő után elfogadhatóbbá válik ez a fejezet… de sajnos nem így történt, úgyhogy essünk túl rajta.

NEW ULTIMATES #4
Fejezetcím: Loki
Írta: Jeph Loeb
Ceruzarajz: Frank Cho
Borító: Frank Cho

Thor újjászületett, és most elképesztően dühös! Végre kiszabadult Hela karmai közül, így Thor újra csatlakozhat egykori csapattársaihoz, és hamar felfedezi Loki sötét ármánykodását. Hogyan tudnának a Különítmény tagjai megállítani egy megvadult asgardit? A két szupersztár, JEPH LOEB és FRANK CHO elhozzák nektek Thor mennydörgő visszatérését az Újvilágba!

Maniac értékelése:
Amerikai kritikák átlaga:

Az amerikaiak szerintem már megint túlértékelték ezt a számot. Valamiért többeknek is bejön a tengerentúlon ez a sorozat, de én csak annyit látok, hogy 3-4 hónapot kell várnunk egy fejezetre, amiben aztán nem igazán történik semmi, és a karakterek annyira laposak benne, mint egy darab papír. A rajzok rendben vannak, ezt elismerem, de ennyi. Aki olvasta mindkettőt, annak ajánlom, hogy vesse össze a két főszereplőt, Thort és Lokit ebben a képregényben és az Ultimate Thor számaiban. Ég és föld, ha engem kérdeztek. Itt Thor egy dühöngő őrült, Loki pedig egy vigyorgó gonosztevő kiszámítható tervvel, míg Hickman karakterei teli vannak élettel, összetett a jellemük és a motivációik, és egyáltalán… Ehh.

ELEMZÉS

Figyelem!!! Mind közül ez a részleg tartalmazza a legtöbb spoilert!!! Én szóltam!!!

Komolyan, már én is félek attól, miket fogok itt írni, de nincs mese, megint le kell aláznom mindent a sárga földig, hogy értsétek, miért vagyok ennyire elégedetlen… Lássunk is neki.

Loki: A fejezet címe is Loki és a sztori belső monológját is Loki mondja, szóval joggal várhatnánk, hogy most majd valami merőben új és meglepő infó derül ki a Cselszövés Istenéről. Igen, nos… Megtudjuk, hogy Loki és Thor féltestvérek, és mindkettejük apja Odin, oké… Azt is, hogy Loki félig jégóriás, mert az anyja az volt, rendben… Mindez talán pár hónappal korábban érdekes lett volna, de az Ultimate Thor oldalain ezeket már kitárgyalták, és a sztori szempontjából nem is olyan lényeges egyik sem. Mondjuk Loki anyja sem hasonlít egy jégóriásra (tudja ezt mindenki, aki olvasta az Ultimate Thor 2. számát), így furcsa, hogy az apai ágának tudja be azt, hogy nem hasonlít ő maga sem egy óriásra, de ez már tényleg szőrszálhasogatás, abba is hagyom. Ami sokkal „izgalmasabb”, az Loki ördögi terve! A The Ultimates 2 után én valami nagyon összetett és váratlan cselt vártam tőle, de az egész csupán annyi, hogy jól felbőszíti Thort, hogy aztán a dühöngése közben elpusztítsa a világot… Uhh. Ennyi? Ezért kellett mindezt végigcsinálni? Amora, a Különítmény tagjainak egymás ellen fordítása, orkok és sárkányok seregei, Valkűr és az Oltalmazók (tényleg, ők hová tűntek?) felruházása hatalommal, és csak azért, hogy Thor dühös legyen? Asgardra, elég lett volna egyből megölni Valkűrt, és Thor máris visszatért volna piszok dühösen! Tudom, hogy Loki szereti a kacifántos dolgokat, de ennyi felesleges kört azért még ő sem futna, ha nem Loeb írná, ebben biztos vagyok. Loki szereti ingerelni Thort. Ezzel az egy mondattal össze lehet foglalni a teljes fejezetet. Szomorú, de igaz… Sok látványos dupla oldal, nagy csaták, de a tartalom nulla. Az meg már csak a „hab a tortán”, hogy Loki egy Thor elleni harcban felölti a klasszikus univerzumból ismert, szarvakkal díszített szerkóját, hogy minden újvilági jelleget kiöljön magából…
Új kapcsolatai: Amora (mégsem halt meg) – ellenséges viszony, Új Különítmény – megadta magát nekik

Thor: A jó öreg Thor papó tehát visszatért az élők közé – igen ám, csakhogy a Valhallában jóval gyorsabban telik az idő, és talán évszázadok is elteltek ott Thornak, amíg a Különítménynek a Földön csak pár hónap. A több száz év alatt pedig Thor nemcsak felcsinálta Helát, de még a régi dühe is visszatért… Igen, Thor eredetileg egy kontrollálhatatlan, dühöngő istenség volt, akit csak kevés választott el annak idején Hulktól. Loki ezt a tulajdonságát hozta vissza sikeresen, amikor végzett szerelmével, Valkűrrel, és most Thor már nemcsak az orkseregeket, de egykori csapattársait is üti és aprítja, ahol csak éri. Loki visszaemlékezése szerint pontosan ezért a viselkedéséért száműzték réges-rég Asgardról, és ezért nyugtatták őt le valamilyen mágiával – nem csoda, ha még a The Ultimates első két kötetében békeszerető hippiként viselkedett. Mindez persze nem magyarázza meg, miért változott meg hirtelen a személyisége már a The Ultimates 3. kötetében, de hát Loebtől már ennyi magyarázat is több, mint amire én személy szerint számítottam. Thor ebben a fejezetben tehát egy eszetlen, megveszekedett dühgép, akiről többet nem is érdemes szólni – ha pedig Thor eredetéről akarok olvasni, inkább a kezembe veszem az Ultimate Thor számait. Szóval ugorjunk.
Új kapcsolatai: Új Különítmény – ellenséges csapat

Az Új Különítmény: A Különítmény tagjai annyira jelentéktelenek voltak ebben a számban, hogy most nyugodtan vehetem őket egyben is. Lássuk, mi is a szerepük ezúttal! Amerika Kapitány – Thor elveri őt. Vasember – Thor elveri őt. Sólyomszem – ő nem igazán csinál semmit. Zarda – Thor elveri őt. Ka-Zar, Shanna és a Fekete Párduc – nem is szerepelnek, illetve valahol nagyon a háttérben egy jelenetben. Loki mágiájától és Thor dühétől teljesen padlót fognak mind, és Lokit is csak úgy tudják „legyőzni”, hogy az megadja magát nekik, amikor már látja, hogy Thor irányíthatatlanná vált. Komolyan mondom, ennél a csapatnál jelenleg csak a Bosszú Angyalai hasznavehetetlenebbek. A csapatból négy tagnak semmi, de SEMMI jelentősége nem volt eddig az egész sztoriban (Zarda, Ka-Zar, Shanna, Fekete Párduc), és most már a többiek sem zavarnak túl sok vizet. Megint csak ugorjunk inkább.
Új kapcsolataik: Thor – ellenség, Loki – megadta magát nekik

Amora: A Csábítás Istennője kap most egy külön kiemelést, mert ő a fejezet egyik visszatérője a „halálból”. Igen… Sólyomszem nyila mégsem végzett vele, csak kiütötte egy időre, hiszen ő egy halhatatlan istenség. Oké, tőlem… Amikor aztán észbe kap, hogy Loki őt is csúnyán kihasználta, és csak a Thor elleni kis tréfájához kellett neki (micsoda meglepetés!), akkor dühösen távozik a színről. Amora ennyi volt. Nem volt igazán érdekes karakter, lássuk be, úgyhogy nem fog hiányozni, és a kis varázslata, hogy a női tagokat a Különítmény férfijai ellen fordította, szintén nem volt akkora húzás. Még feleslegesnek is éreztem, tekintve hogy az egésznek csak Thor feldühítése lett volna a célja. Újból csak ugorjunk.
Új kapcsolatai: Loki – ellenséges viszony
Jelenlegi státusz: Mégsem halt meg…

Hela és Barbara Norriss / Valkűr: És végül, de nem utolsó sorban: a Valhalla mókás világa! Főszerepben: Hela és Valkűr! Bizony, miután meghalt, Valkűr ISMÉT a Valhallába került – ám ezúttal sem marad sokáig holt, ó, nem! Helának tervei vannak a kis szöszivel, akit minden isten kihasznál valamilyen módon, úgy tűnik. Vonzza ez a lány az isteneket és istennőket. Thor őt akarja, Loki őt akarta a tervéhez, és most Hela is őt akarja a Loki elleni bosszújához, mert nagyon nem tetszik neki, hogy ki-be hajigálja az embereket a Holtak Birodalmából. Mit tesz hát a Sötétség Úrnője? Úgy van, MÉG TÖBB hatalmat ad Valkűrnek, mint Loki, és a leányzó immár szárnyakat is növeszt, meg lesz neki új fegyvere, meg ilyenek. Tudjátok, a szokásos. De csudijó lesz, amikor a következő számban ő nyugtatja majd le dühöngő szerelmét a Földön… Alig várom, hogy MÁSODSZOR is visszatérjen a halálból, hiszen az Újvilágban aki halott, az az is marad az egyik legfőbb szlogenjük szerint! Ja, és Hela is megszült idő közben.
Új kapcsolataik: egymás szövetségesei
Különleges képességeik / felszerelésük: Valkűr új erőkre és fegyverekre tett szert, ám ezek pontos mibenlétét és képességeit még nem ismerjük.

Jaj, de borzalmas… de már csak egyetlen szám, és vége. Az persze kérdés, hogy mikor is jelenik meg az a bizonyos utolsó szám, hiszen már most januárra van meghirdetve, és biztosra vehetjük, hogy lesz még csúszás is… Az istenek legyenek kegyesek hozzánk, ha megjelenik. Kíváncsi vagyok, mit hoz majd ki Millar ebből a csapatból az Ultimate Avengers vs. New Ultimates során, mert ez így egyelőre siralmas. Egyébként szerintetek a két előzetes háttérszín helyett…

… miért lett végül kék a Thor mögötti ég?

Oldalak: 1 2 3 4 5