Ultimate News #96

MINISOROZATOK

Ultimate Origins

March on Ultimatum! Szemlélők! Magneto! Charles Xavier! Rozsomák! Vadföld! Titkok! Rejtélyek! Felkiáltójelek! Ez, és még sok más vár rátok a 3. számban, amely ezúttal Magneto és Xavier múltjára fókuszál. Az első találkozás, az első lépések a Vadföld mutánsokkal való benépesítése felé, az X-Mutáns és az X-Fegyver titkai… Talán csak annyit fűznék még hozzá, hogy aki olvasta a The Ultimates 3 3. számát, az sok logikai furcsaságot fog találni a Vadfölddel kapcsolatban (már ami a dinoszauruszokat illeti – úgy tűnik, mégsem Wanda teremtette őket), meg Magda sem igazán olyan, ahogy eddig láttuk… Na de hát nem ezek az első kronológiai ellentmondások az Újvilágban, szóval ne akadjunk fenn ilyesmiken. Inkább olvassuk el a képregényt!

Ultimate Origins #3
Írta: Brian Michael Bendis
Ceruzarajz: Butch Guice
Borítórajz: Gabriele Dell’Otto
Alternatív borítórajz: Alex Maleev

Rozsomák… Nick Fury… Amerika Kapitány… Magneto és X Professzor… Vajon mi a kapcsolat közöttük? Végre szemtanúi lehetünk Charles Xavier, az X-Men vezetője, és Erik Lensherr, a később Magnetóként hírhedtté vált mutáns első találkozásának! A II. világháború véráztatta csatatereitől a Vadföld sötét árnyaiig most mindent bejárhatunk az Újvilágban Brian Michael Bendisszel (Secret Invasion) és Butch Guice-szal (Captain America), és így lehull majd a lepel minden titokról és rejtélyről!

KRITIKÁK

Ultimate Origins #3

Miért nem voltak képesek két évvel ezelőtt kiadni ezt a sorozatot? Akkoriban még imádtam az Újvilágot, mert újszerű és ötletes volt szinte minden képregénye. Sajnos jelen pillanatban a színvonala erősen stagnál. Szuper, hogy végre megismerhetjük a főbb szereplők eredetét, de a hatás ma már a legkevésbé sem akkora, mint régen lett volna. Legutóbb nem igazán tetszett nekem, hogy az újvilági és a klasszikus Kapitány eredete között gyakorlatilag alig volt különbség. Nos, ezúttal nem panaszkodhatok: Professzor Xavier és Magneto múltjánál szó sincs hasonlóságról az eredetivel. Xavier egészen másmilyen itt, főleg ahogy az erejét használja, és az, ahogy az emberek és mutánsok kapcsolatáról vélekedik. Bendis erőteljes, dinamikus kapcsolatot épít fel Xavier és Magneto között, ami még inkább tragikussá teszi a jövőbeli vitájukat majd. Az egyetlen kérdésem, hogy honnan a vérből jött ez a sok új mutáns. Az 1. szám végén még arról volt szó, hogy a mutáns gént mesterségesen állították elő, és hogy Rozsomák volt az első mutáns. Az ugyan kiderül, hogy Magneto fiatalon kapcsolatban állt Rozsomákkal, de Xavier nem. Vagy úgy döntött Bendis, hogy nem törődik ezentúl a logikus történetvezetéssel, vagy az 1. szám végén mondottak már nem számítanak. Az is kissé csalódást okozott, hogy a jelenben zajló események bitang lassan vánszorognak előre. Az újvilági Szemlélő, már ha tényleg az az, még mindig csak áll és néz. Értem én, hogy ennyi a szerepe a Szemlélőnek, de nem hiszem, hogy kibírok még egy számot, amiben végig csak áll, és a Fantasztikus Négyes meg azon filózik, mi lehet az. A rajzok átlagosak, semmi extra, de jól illenek a sztorihoz. Szép, rendes munka. A sorozat tehát eddig messze nem tökéletes, de legalább érdekes. Aki még mindig rajong az Újvilágért, annak kötelező. Aki meg nem, nos, azért annak is megér talán egy próbát, már ha át tud siklani az illető a kisebb-nagyobb logikai buktatók felett.
Értékelés: 7,9 / 10
Írta: Kevin Fuller

Na, erről van szó! A legutóbbi szám kissé unalmas Amerika Kapitány-eredete után, újra szűz területre kerülünk. Erik Lensherr és Charles Xavier első találkozását olvashatjuk el (ők Magneto és X Professzor, kedves újoncok), és a sztori nagyjából ugyanolyan stílusban és tempóban halad, mint eddig, ám a részletek kidolgozása végre olyan, amilyennek egy Ultimate-címben lennie kell. A képregény elején Carol Danvers vitatkozik a Fantasztikus Négyessel a hirtelen aktiválódott különös tárgyról a Pegazus-projektben (ami egyébként még mindig úgy néz ki szerintem, mint egy földönkívüli közlekedési lámpa). Aztán ezek a dolgok mindenhol felbukkannak a Földön, általában szuperhősök közelében. Egy kicsit a 2001: Űrodüsszeia jutott minderről eszembe, de azért még nem írom le Bendis ezen ötletét. Aztán ugrunk Kanadába, ahol Lensherr kiszabadítja Rozsomákot az X-Fegyverből, amelyet éppen az ő szülei vezetnek. Újabb ugrás az időben, és máris Xavier óráján vagyunk, ahol Charles éppen a Doktor Faustus-ból olvas fel diákjainak. És miközben olvas, pszichikus beszélgetést folytat Lensherr-rel. Ez a jelenet egyszerűen tökéletes. Egyértelműen látszódik, hogyan vonzza egymást a két eltérő személyiség: az intelligencia és az erő embere. A képregény végén Lensherr elviszi Xaviert a Vadföldre, ahol elkezdik építeni a mutánsok menedékét, és ezzel végre, VÉGRE megkapjuk az Ultimate X-Men előtörténetének első felét, amely ugye azzal zárul majd, hogy Magneto keresztüldöf egy fémrudat Xavier gerincén. Ezt ugye már láttuk, de az még érdekel, pontosan mi is vezet majd ahhoz a vitához. Talán az a nő lesz a kiváltója, Magda, akit Lensherr magával vitt? Hiszen tudjuk, hogy Xavier nehezen tudja kontrollálni magát csinos nők társaságában… Aztán persze lehet, hogy valami egészen más lesz az ok. Ja, és akik kételkednének Bendis aprólékos, előre eltervezett sztorijában, azoknak megjegyezném, hogy már az 1. számban mondta Bruce Banner, hogy minden összefügg mindennel. Ugyanezt mondta annak idején még az Ultimate Marvel Team-Up 3. számában is, amit… mikor is adtak ki?… Igen, vagy öt éve. Jól van, tudom, hogy ez nem egy Shakespeare-mű, de a fenébe is, egy képregény ennél jobb már nemigen lehet.
Értékelés: 5 / 5
Írta: Andrew C. Murphy

Oldalak: 1 2 3