Az Oxfordi Bölcsészettudományi Kutatóközpont gondozásában jelent meg, Szép Eszter fordításának köszönhetően pedig már magyar nyelven is olvasható az Útmutató a képregények tanulmányozásához című, a képregények működését bemutató online kiadvány. A többek között Scott McCloud munkáit idéző „füzet” ide kattintva ingyenesen olvasható / letölthető.
Részlet Szép Eszter képregénykutató előszavából:
Az Útmutató a képregények tanulmányozásához, ahogy a címe is ígéri, jól látható turistajelzésekkel segít eligazodni a képregényekhez köthető asszociációk erdejében, és rendszerezi azokat a módokat, ahogy az angol-amerikai eredetű képregénytudományban ezt a sokszínű médiumot vizsgálni szoktuk. Különleges kiadvány ez, hiszen nem csak szöveggel érvel, magyarázataiban a teljes képregényes eszköztárat felvonultatja. Ezzel az alkotók folytatják a Scott McCloud által elkezdett és az elmúlt években főként Nick Sousanis által képviselt hagyományt: az elméleti megfontolásokat nem választják el a gyakorlattól.
A kiadványban egy interjú is olvasható Nick Sousainsszal, aki a diszciplínák közé nem szorítható emberi kreativitásról és az összetett, sokszor vizuális gondolkodási folyamatainkról írta és rajzolta Unflattening [Kilaposítás] című képregénykönyvét (Harvard University Press, 2015).