A RePrint magazin, a Képregény Kedvelők Klubja és a Farkasfalka (az 1990 előtt is aktív magyar képregényalkotók és rajongóik társasága) által meghirdetett képregény pályázat június 10-én éjfélkor lezárult. A három főből álló zsűri (Fazekas Attila, Kroboth Jenő és Verebics János) és a versenyzőknek kidolgozásra átadott képregény-forgatókönyv szerzője, Kiss Ferenc egyhangúlag Dimitrova Veronika történetét találták legjobbnak, így a verseny 21 000 forintos fődíját ő nyerte.
Veronika másodéves egyetemista és nagy képregény-rajongó. A fővároshoz közel egy nagyvárosban él a családjával. Ahogy elmondta, kis kora óta érdekli a rajzolás, de csak a gimnáziumi évek alatt kezdett igazán komolyan foglalkozni vele. A képregények, és ezen belül leginkább a mangák világába úgy öt éve csöppent bele, az első „képregény-szerűségét” nyolcadik osztályos korában készítette. Szenvedélye és mániája a rajzolás.
A zsűritől Veronika után a legtöbb szavazatot Imre Orsolya kapta, de a bírálók különösen jónak találták még Hajdú Zita, Főző Lili és Spodnyi Júlia rajzait is.
A kilencedik.hu-n május 31-én indult közönségszavazáson 1306 szavazatot adtak le, a legtöbb voksot (412) Németh Dóra nyerte, őt Hajdú Zita (243) és Czundel Marcell (166) követte. A közönségdíj – 10 000 Ft- így Németh Dórát illeti.
A Farkasfalka úgy döntött, hogy a fődíjon és a közönségdíjon kívül egy különdíjat is felajánl 10 000 értékben – ennek odaítélésére Haui József grafikusművészt kérte fel. A Szürke Farkasok díját Főző Lili nyerte, de dicséretet kapott Mezei Hajnalka is.
A díjazottaknak a jövő hét folyamán postai úton küldjük el a nyereményeket. A RePrint – ígéretének megfelelően – őszi számában nyomtatásban is közölni fogja a nyertesek képregényeit, a legtehetségesebbnek tartott alkotóktól pedig egy-egy saját történetet is. A Szervezők köszönik a részvételt, a lebonyolításhoz a kilencedik.hu és a Mondo Facebook-csoportja által nyújtott segítséget. Minden pályázó kap majd egy oklevelet is, amely tanúsítja a pályázaton való részvételt, az elért eredményt. Céljuk az, hogy a fiatal, pályakezdő alkotók számára a jövőben is bemutatkozási, megjelenési lehetőséget biztosítsanak – az elkövetkező években is.