Eisner 2013

Április közepén tették közzé az idei Eisner-díj jelöltjeit. Mint az utóbbi években mindig, a nyertesek a san diego-i Comic Con-on vehetik át a trófeát, méghozzá július közepén. A továbbiakban a jelöltek felsorolását találjátok, szokásomhoz hűen vastaggal jelöltem azokat, amik szerintem a leginkább megérdemelnék a szobrocskát. Kommentben aztán lehet egyet, vagy egyet nem érteni. Előre szólok, a nagyközönség előtt javarészt ismeretlen jelöltek miatt kevés vita lesz közöttünk.

Legjobb rövid történet

“A Birdsong Shatters the Still” – Jeff Wilson és Ted May, Injury #4 (Ted May/Alternative)
“Elmview” – Jon McNaught, Dockwood (Nobrow)
“Moon 1969: The True Story of the 1969 Moon Launch” – Michael Kupperman, Tales Designed to Thrizzle #8 (Fantagraphics)
“Moving Forward” – drewscape, Monsters, Miracles, & Mayonnaise (Epigram Books)
“Rainbow Moment,” – Lilli Carré, Heads or Tails (Fantagraphics)

Legjobb egyrészes (one-shot)

Lose #4: “The Fashion Issue” – Michael DeForge (Koyama Press)
The Mire – Becky Cloonan (self-published)
Pope Hats #3 – Ethan Rilly (AdHouse Books)
Post York #1 – James Romberger és Crosby (Uncivilized Books)
Tales Designed to Thrizzle #8 – Michael Kupperman (Fantagraphics)

Legjobb ongoing sorozat

Fatale – Ed Brubaker és Sean Phillips (Image)
Hawkeye – Matt Fraction és David Aja (Marvel)
The Manhattan Projects – Jonathan Hickman és Nick Pitarra (Image)
Prophet – Brandon Graham és Simon Roy (Image)
Saga – Brian K. Vaughan és Fiona Staples (Image)

Legjobb új sorozat

Adventure Time – Ryan North, Shelli Paroline, és Braden Lamb (kaboom!)
Bandette – Paul Tobin és Colleen Coover (Monkeybrain)
Fatale – Ed Brubaker és Sean Phillips (Image)
Hawkeye – Matt Fraction és David Aja (Marvel)
Saga – Brian K. Vaughan és Fiona Staples (Image)

Legjobb gyerekeknek szóló képregény (7 éves korig)

Babymouse for President – Jennifer L. Holm és Matthew Holm (Random House)
Benny and Penny in Lights Out – Geoffrey Hayes (Toon Books/Candlewick)
Kitty & Dino – Sara Richard (Yen Press/Hachette)
Maya Makes a Mess – Rutu Modan (Toon Books/Candlewick)
Zig and Wikki in The Cow – Nadja Spiegelman és Trade Loeffler (Toon Books/Candlewick)

Legjobb gyerekeknek szóló képregény (8-12 éves korig)

Adventure Time – Ryan North, Shelli Paroline és Braden Lamb (kaboom!)
Amulet Book 5: Prince of the Elves – Kazu Kibuishi (Scholastic)
Cow Boy: A Boy and His Horse – Nate Cosby és Chris Eliopoulos (Archaia)
Crogan’s Loyalty – Chris Schweizer (Oni)
Hilda and the Midnight Giant – Luke Pearson (Nobrow)
Road to Oz, by L. Frank Baum – Eric Shanower és Skottie Young (Marvel)

Legjobb fiataloknak szóló kiadvány (13-17 éves korig)

Adventure Time: Marceline and the Scream Queens – Meredith Gran (kaboom!)
Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller – Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies/Disney Hyperion)
Ichiro – Ryan Inzana (Houghton Mifflin)
Spera, vol. 1 – Josh Tierney et al. (Archaia)
A Wrinkle in Time – Madeleine L’Engle, adaptálta Hope Larson (FSG)

Legjobb humoros kiadvány

Adventure Time – Ryan North, Shelli Paroline és Braden Lamb (kaboom!)
BBXX: Baby Blues Decades 1 & 2 – Jerry Scott és Rick Kirkman (Andrews McMeel)
Darth Vader and Son – Jeffrey Brown (Chronicle)
Naked Cartoonists, szerkesztette Gary Groth (Fantagraphics)

Legjobb digitális képregény

Ant Comic – Michael DeForge
Bandette – Paul Tobin and Colleen Coover
It Will All Hurt – Farel Dalrymple
Our Bloodstained Roof – Ryan Andrews
Oyster War – Ben Towle

Legjobb antológia

Dark Horse Presents, szerkesztette Mike Richardson (Dark Horse)
No Straight Lines: Four Decades of Queer Comics, szerkesztette Justin Hall (Fantagraphics)
Nobrow #7: Brave New World, szerkesztette Alex Spiro és Sam Arthur (Nobrow)
2000 AD, szerkesztette Matt Smith (Rebellion)
Where Is Dead Zero?, szerkesztette Jeff Ranjo (Where Is Dead Zero?)

Legjobb valóságon alapuló képregény

Annie Sullivan and the Trials of Helen Keller – Joseph Lambert (Center for Cartoon Studies/Disney Hyperion)
The Carter Family: Don’t Forget This Song – Frank M. Young és David Lasky (Abrams ComicArts)
A Chinese Life – Li Kunwu és P. Ôtié (Self Made Hero)
The Infinite Wait and Other Stories – Julia Wertz (Koyama Press)
Marbles: Mania, Depression, Michelangelo & Me – Ellen Forney (Gotham Books)
You’ll Never Know, Book 3: A Soldier’s Heart – C. Tyler (Fantagraphics)

Legjobb album – új

Building Stories – Chris Ware (Pantheon)
Goliath – Tom Gauld (Drawn & Quarterly)
The Hive – Charles Burns (Pantheon)
Unterzakhn – Leela Corman (Schocken)
You’ll Never Know, Book 3: A Soldier’s Heart – C. Tyler (Fantagraphics)

Legjobb adaptáció

Chico and Rita – Fernando Trueba és Javier Mariscal (Self Made Hero)
Homer’s Odyssey, adaptálta Seymour Chwast (Bloomsbury)
Richard Stark’s Parker: The Score, adaptálta Darwyn Cooke (IDW)
Road to Oz, by L. Frank Baum, adaptálta Eric Shanower és Skottie Young (Marvel)
A Wrinkle in Time, by Madeleine L’Engle, adaptálta Hope Larson (FSG)

Legjobb album – reprint

Cruisin’ with the Hound – Spain (Fantagraphics)
Ed the Happy Clown – Chester Brown (Drawn & Quarterly)
Everything Together: Collected Stories – Sammy Harkham (PictureBox)
Heads or Tails – Lilli Carré (Fantagraphics)
King City – Brandon Graham (TokyoPop/Image)
Sailor Twain, or The Mermaid in the Hudson – Mark Siegel (First Second)

Facebook Hozzászólások