ARANY KN – 2008 Legjobb Képregényei

Legjobb író

Képregény: A képregény az irodalom és a képzőművészet sajátos keveréke, amit gyakran a kilencedik művészetnek neveznek, egymás után következő képek sorozata, amelyek egy történetet mesélnek el. A képeket rendszerint (elbeszélő vagy párbeszédes) szöveg egészíti ki, ami általában úgynevezett szóbuborékokban helyezkedik el.
Ebben a kategóriában azokat a hölgyeket és urakat díjazzuk, akik a 2008-as évben a legjobban töltötték ki azokat a bizonyos jelképes szóbuborékokat. Az ő ötleteik, dialógjaik, cselekményvezetésük és mondanivalójuk volt meghatározó ebben az évben, ám megkíséreljük a lehetetlent: a legjobbak közül is kiválasztjuk a legjobbat. Lássuk hát a jelölteket!

Ed Brubaker

Captain America
Criminal v2.
Daredevil
The Immortal Iron Fist
Uncanny X-men

Az 1977-ben született, többszörös Harvey- és Eisner-díjas seattle-i író megfordult már majd az összes nagykiadónál, ám 2004 óta a Marvel az ő főhadiszállása. Korábban filmek forgatókönyveinek írásában is kipróbálta magát. Különleges érzéke a bűnügyi történetekhez tette ismerté a szakmán belül, így hamar olyan legendás címek kerültek a keze alá, mint a Batman vagy Detective Comics. Jelenleg a Captain America, a Daredevil és a Criminal füzetekben varázsol, nem sokára pedig a videojátékok készítésének professzionális világában is kipróbálja tudását.

Matt Fraction

The Order
Young Avengers Presents #6
Thor: Ages of Thunder
Thor: Reign of Blood
Thor: Man of War
Secret Invasion: Thor
Uncanny X-Men

Fraction egy igazi sokszínű, zseniális, fiatal tehetség, aki bármilyen címet is kapjon a kezébe, kivételes érzékkel talál rá az adekvát stílusra, kihozva mindig a maximálisat és a legjobbat az adott lehetőségből. Az Image bábáskodása alatt elkészült Casanova hozta meg számára az első komoly kritikai elismeréseket, majd hamarosan a Marvel nagyfőnőkei nyúltak a hóna alá. Az Iron Fist és Uncanny címekben társa Brubaker, eddigi legjobb munkája mindenképp az idén megjelent, Thor one-shotokból álló trilógia, illetve a Sensational Spider-Man Annual, melyért Eisner-díjra is jelölték.

Geoff Johns

Action Comics
Booster Gold
Green Lantern
Final Crisis:
-Legion of three worlds
-Rage of the Red Lanterns
-Rogues’ Revenge
Justice Society of America

A detroiti író Richard Donner asszisztenseként kezdett dolgozni, majd mind a Marvelnél-nél, mind a DC-nél belekóstolt a profi képregényírás világába. Végülis utóbbinál maradt, ahol ambiciózusságának köszönhetően egyre nagyobb mozgásteret kapott. Geoff Johns a DC kiadó igáslova; félelmetes teherbírása, kifogyhatatlan ötletei a kiadó egyik legmeghatározóbb egyéniségévé tették. Annyi biztos, hogy a 2008-as év tempóját Johns diktálta, és számtalan terve van már a következő évre is, köztük a gigantikus Flash: Rebirth és Blackest Night események.

Eric Powell

The Goon

A ’75-ben született, Tenessee-ből származó alkotó a The Goon cím megalkotója. Autodidakta módon tanult rajzolni, tehetségére hamar felfigyeltek, s mindhárom nagykiadó igénybe vette szolgálatait jó néhány borító erejéig. Az ezredforduló után született Goon először az Avatar Press égisze alatt, majd Powell saját kiadásában jelent meg, egész addig, míg a Dark Horse fel nem figyelt a remek sorozatra. Azóta töretlen a siker, és a füzetek mellett a rajongók Powell sűrűn frissülő blogján tekinthetik meg a legújabb skicceket. Tehetségét 2005-ben, 2006-ban és tavaly is Eisner-esővel jutalmazták.

Rick Remender

Crawl Space
The End League
Fear Agent
Gigantic
Sorrow

Remender animációs szuperprodukcióknál kezdte pályafutását, valamint punkbandák albumborítóit is tervezte, míg végül az Image és a Dark Horse közkedvelt írója lett, ahol párhuzamosan futtatja jobbnál jobb füzeteit. Humorának, egyedi stílusának, különleges hozzáállásának és megközelítési módjainak köszönhetően hamar kitűnt a rengeteg tehetség közül, s mivel máris rátalált saját, egyedi hangjára, biztosra vehetjük, a legnagyobbak közt a helye. Jelenleg a publikálás mellett a San Fransiscoi Művészeti Akadémián tanít animáció- és képregény-rajzolást.

Gail Simone

Secret Six
Wonder Woman

A DC kiadó amazonja kellemesen feminista témájú munkái után a Simpson család világában eltöltött évek alatt került a mainstream képregények miliőjébe. Sikerre véve a Birds of Prey címet, beleszimatolva a legendás Action Comicsba mindenhol sikerült valami izgalmasat és szerethetőt alkotnia. Jelenleg a Secret Sixben brillírozik, és a Wonder Woman címet igyekszik az azt megillető helyre emelni mind a minőség, mind az eladások terén. Tevékenysége üde színfolt a képregényes világban, sajátos humora, dinamikai érzéke példaértékű ebben az alapvetően férfias szakmában.

Joseph Michael Straczynski

Thor
The Twelve

JMS egy igazi veterán, aki nem csak a képregényírás mestere, de egy hamisítatlan polihisztor, aki több lábon is meg tudott állni az évek során. Színdarabok, tévés- és film-forgatókönyvek sora került ki íróasztaláról, folyamatosan publikál szaklapokban, és egyetemi kurzusokat tart Kaliforniában. Eddigi legnagyobb képregényes dobása az Amazing Spider-Man oldalin elkövetett retconok sora, melyek alaposan megosztották a rajongókat. Annyi bizonyos, hogy különleges érzéke van a lebilincselő, humoros, akciódús és szerethető mainstream történetek papírra vetéséhez.

Timothy Truman

Connan the Cimmerian

Az ’56-os születésű, Nyugat-virginiai író, rajzoló és zenész találékonyságáról ismert; olyan karakterkbe sikerült életet lehelnie mint Hawkman vagy Jonah Hex, idén pedig nem kisebb feladatra vállalkozott, mint egy Connan cím sikerre vitele. Joe Kubert iskolájában tanulta ki a mesterséget, jelenleg maga is instruktor a Pennsylvaniai művészeti főiskolán. Saját bevallása szerint leginkább a könnyűzene és a fantasy világában érzi otthon magát.
.

És a győztes…

2008 Legjobb írójának járó díjat kapja

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9